• Karácsonyfa díszítő pályázat díjazott munkái

2009. december 28.

• Pásztorjáték

Karácsonyváró műsor

2009. december 28.

„A városon Krisztus szava zeng át,

Kigyúlnak az adventi gyertyák.

Mely sötét volt, fellobog a lélek,

Betlehemből hallatszik a pásztor-ének.”

Keresztmetszet diákújság

2009. december 05.

Megjelent a Keresztmetszet diákújság 2009/2010. tanév I. száma.

Szent Márton megáztatta a bajaiakat

2009. november 20.

Az idei Márton napon a szitáló eső és a hideg novemberi időjárás ellenére is kisebb tömeg gyűlt össze Baján a Belvárosi templom előtti

téren szerda este.

• Hozd a formád! - 2009.november

Mozogtak a jobb formájukért

2009. november 08.

Szombaton délelőtt játékos sportnapot rendeztünk a bajai Türr István Sportcsarnokban.

• Iskolai mesemondó verseny

2009. november 08.

2009. november 5-én délután alsó tagozatos házi mesemondó versenyt rendeztünk, melyre tanulóink 5 perces magyar népmesékkel készültek.

• Mesemondó Állatok Világnapja

Mesemondó verseny az állatokról

2009. október 11.

A Népmese Napja és az Állatok Világnapja alkalmából a Petőfi-szigeti Szabadidő Házban október első hétvégéjén, szombaton délután gazdag programmal várták az érdeklődőket.

• Szekszárdi-dombság túra gyaloglás

12 km gyalogszerrel

2009. szeptember 26.

A Hozd a formád! mozgalom keretén belül szeptember 26-án kirándulást tettünk a Szekszárdi-dombságban. Diákok, tanárok és szülők együtt tették meg a 12 km-es utat, mely nem csak jóleső fizikai fáradtsággal járt, de közelebb is hozta egymáshoz a túra résztvevőit.

• Vodica 2009 mise

Egyházi tanévnyitó a máriakönnyei búcsún

2009. szeptember 20.

A máriakönnyei, (vodicai) nagybúcsút szeptember első hétvégéjén, 6-án, 7-én, szombaton és vasárnap tartották. A délvidék legnagyobb búcsújára ezúttal is több ezer zarándok érkezett. A legtávolabbi csoport a szlovák határ mellől, Romhányból utazott Máriakönnyére. A vasárnapi nagymise egyúttal intézményünknek, a Szent László ÁMK-nak egyházi tanévnyitója, a Veni Sancte-ja volt.

• Szarvasbogár

Nyári erdei tábor 2009

2009. június 24.

A nyári erdei táborunk 2009 június 29-július 3-ig Dégen a Mezőföldön kerül megrendezésre az általános iskola 2., 3., 4.és 5. osztályos tanulói számára. A táborban a gyerekek megismerkednek a mezőföldi erdő és mező növény- és állatvilágával, a mezőgazdasággal foglalkozó emberek mindennapi életével, régi falusi mesterségekkel és a térség építészeti kincsével, a Festetics-kastéllyal és a Holland-házzal.

• Elsőáldozás

2009. május 03.

Május első vasárnapján került sor a negyedikes diákjaink elsőáldozására a belvárosi templomban.

• Hittan verseny

2009. április 29.

A kereszténység maradandó étékeket teremtett az irodalomban, a festészetben, a szobrászatban, a zenében és az építészetben is.
    Örvendetes és hasznos lenne, ha ezeket az ismereteket már diákként minél többen elsajátítanák. Elég csak arra utalni, hogy nagyon sok irodalmi művet, festményt csak akkor értünk meg igazán, ha ismerjük a Bibliát. Az Ószövetség és az Újszövetség több fejezete az általános műveltség részét képezi.
    ,

• „Szent békét hirdet a Megváltó, akit minekünk küld az ég...”

2009. április 29.

Általános iskolánk Bundság Rózsa tanárnő kezdeményezésére evvel az idézettel hirdetett pályázatot 2008-ban óvodás gyermekek és általános iskolás diákok részére.

• Máriakönnyei búcsú és zarándoklat

2009. április 29.

A Bajától néhány kilométerre fekvő máriakönnyei (bunyevác nevén: Vodica) kegykápolnánál ünnepli a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye hívő lakossága (és a még ide látogatók) Szűz Mária születésnapját szeptember első napjaiban.

• Mikulás az iskolában

2009. április 26.

A gyerekek örömére nemcsak az otthonukba, hanem az iskolába is minden évben ellátogat a Mikulás.

• Farsang

2009. április 26.

Busó maszk a farsangi bálon!

• Nyargaló

2009. április 25.

2008 őszének közepén, október 15-e körül iskolánk mindkét első osztálya részt vett egy-egy kreatív „Nyargaló”- napon. A környezetismeret óra keretében, szervezett kirándulásra került sor Baja IV. kerületében.