Máriakönnyei búcsú és zarándoklat

A Bajától néhány kilométerre fekvő máriakönnyei (bunyevác nevén: Vodica) kegykápolnánál ünnepli a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye hívő lakossága (és a még ide látogatók) Szűz Mária születésnapját szeptember első napjaiban.

Ezen a Mária ünnepen a Szent László ÁMK tanárai és diákjai közül sokan gyalogosan vagy kerékpárral mennek a búcsújáró helyre. Utunkat a Belvárosi templomban közös imádsággal és áldással kezdjük. A gyalogos zarándoklat minden évben nagy lelki élményt jelent, hiszen a közös imádságok, a vallásos énekek éneklése segítik illetve elmélyítik a vallásos áhítatot. A zarándokúton egész pici gyerekek is részt vesznek szüleikkel együtt. A nagyobb diákok közül egyre többen választják a kerékpáros zarándoklatot. A délelőtt 10 órakor kezdődő érseki ünnepélyes szentmisén már egy szívvel-lélekkel veszünk részt a többi jelenlévő hívővel együtt. Érezzük a közös ima és a szentmiseáldozat kegyelmi ajándékait.

A talán kissé sajgó lábaink ellenére is érdemes volt szeretetből vállalni az áldozatot!

Farkas Edit