Karácsonyváró műsor

Pásztorjáték

„A városon Krisztus szava zeng át,

Kigyúlnak az adventi gyertyák.

Mely sötét volt, fellobog a lélek,

Betlehemből hallatszik a pásztor-ének.”

Általános iskolánk diákjai december 18-án este 17 órától „Karácsonyt váró” ünnepi műsorral ajándékozták meg szüleiket, nagyszüleiket és a megjelent kedves vendégeket.

A világban sok rossz történik. De minden ember szívében ott él a remény is, hogy ezek megszűnhetnek, lehet az élet boldogabb is. Talán éppen Krisztus eljövetelének tudata a legbiztosabb remény. Erről beszélgetett néhány 6. osztályos lány „A négy gyertya” című jelenetben.

A műsor folyamán a nyolcadikos diákok társastáncokkal lepték meg szüleiket.

Búcsú Patrik, 7. osztályos tanuló német verssel köszöntötte a vendégeket.

Gyertya, társastánc, német vers

A legkisebbek, az első és a második osztályosok szakkör keretében ismerkedtek meg az angol nyelvvel. Előadásukkal ők is bemutatkoztak.

A harmadik és negyedik osztályosok egy kis angol karácsonyi történettel készültek.

Iglice tánccsoportunk bihari játékokkal és tánccal varázsolta el a vendégeket.

Majd Kellner Zalán 2. osztályos tanuló furulyajátékával emelte az est hangulatát.

Angol karácsonyi történet, bihari játékok és tánc, furulyajáték

Jókai Mór: Az igazi karácsony című szeretetről szóló novelláját is előadták kisdiákjaink.

A második osztályos gyerekek a Bojtorján együttes zenéjére mutatták be mozgásos karácsonyi ajándékukat.

Az angyalok örömteli eseményként jelezték a pásztoroknak, hogy megszületett az Isten fia. „Ne féljetek!”, mert nagy örömet adok tudtul nektek! Ma megszületett a Megváltótok, Krisztus, az Úr! Ezt az örömhírt adták át nekünk pásztorjátékukkal az ötödikes és a harmadikos tanulók.

Jókai Mór: Az igazi karácsony, zenés játék, pásztorjáték