szt.lászló szt. lászló - baja

• Utazás a középkorba Szent László Napközis Tábor

2021. június 21.

Jelenből a múltba utazhattak 5 napon át az alsós gyerekek. Egy-egy játék révén érkeztek meg a középkori időbe, I. Béla király udvarába. Itt együtt készültek a fiatal Lászlóval a lovagi életre.

• Elsőáldozás

2021. június 06.

Az idei tanév tavaszán, május 30-án délelőtt a 11 órás szentmise keretében 28 negyedik osztályos tanulónk járulhatott első alkalommal szentáldozáshoz.

• Májusi Manó műhely

2021. május 30.

A tanév vége felé közeledve a Manó műhely már a nyárról szólt.

• Gyereknap a Petőfi-szigeten

2021. május 25.

Az alsós osztályokban minden évben megtartjuk a gyereknapot.

• Madarak és fák napja

2021. május 08.

A világ első madarak és fák napját Chernel István, a híres ornitológus szervezte meg 1902-ben Kőszegen, a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján.

2021. május 02.

Áprilisban újra lehetőségünk volt a hó végi, gyerekek által kedvelt Manó műhely megtartására.

• Föld napja

2021. április 24.

Föld napja alkalmából Glóbi, aki a Föld nevű bolygót képviseli, ellátogatott a 4.a osztàlyba, ahol elmesélte a gyerekeknek, hogy sajnos egyre figyelmetlenebbül bánnak vele az emberek.

• Kicsik az új épületben

2021. április 24.

Az iskolák újranyitása után a Szent Imre téri épületünkből két osztály ideiglenesen átköltözött intézményünk új épületrészébe.

• Mesekuckó

2021. április 03.

A Mesekuckó programunk egy újabb mese feldolgozásával kedveskedik a nagycsoportos gyermekeknek.

• Rajzpályázat: Víz Világnapja

2021. március 23.

Az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság Víz Világnapja alkalmából meghirdetett rajzpályázatára iskolánk tanulói sok szép munkát készítettek.

• Beiratkozás

2021. március 17.

Az általános iskolás beiratkozásra 2021. április 15-én és április 16-án kerül sor.

A beiratkozás pontos részleteit a Teljes hír linkre kattintva tekintheti meg.

• Megemlékezés 1848. március 15-ről

2021. március 14.

„Igen, az Ige testté lett, derék
    És lelkes nézők tapsoltak neked,
    Színházi est, melyen – ó büszkeség! –
    A gondolatszabadság született.”

• Mesekuckó program

2021. március 11.

A Mesekuckó 2016 nyarán született meg.

2021. február 28.

A februári Manó műhely már a tavasz közeledtéről szólt.

• Olvasni jó!

2021. február 24.

A HEBE Kft. ebben a tanévben is meghirdette országos őszi olvasóversenyét.

• Farsang az iskolában

2021. február 11.

A farsangi mulatság az idei tanévben sem maradhatott ki a gyerekek életéből.

• A nyelvoktatásról

2021. február 09.

Iskolánkban az elsős gyermekek a német vagy az angol nyelvet tanulhatják. Az angolt heti 2 órában tanulják a diákok elsőtől harmadik osztályig, majd a negyedik évfolyamon heti 4 órára emelkedik ez az óraszám. A németet már elsőtől heti 5 órában tanulják a diákok, hiszen nemzetiségi oktatásban vesznek részt a tanulók és ez kiegészül még egy német népismeret órával.

• Medve nap

2021. február 04.

Bújj, bújj, medve;
    Gyere ki a gyepre!

• Gyere ki a hóra!

2021. február 04.

„Élvezd a tél örömeit,
    gyere ki a hóra.
    Vidámsággal, kacagással
    telik minden óra.”

(Aranyosi Ervin: Téli mulatságok)

2021. január 30.

Január végén már leginkább a farsangi időszakhoz kapcsolódott a napközis nevelők által tartott Manó műhely.

,

• Leendő elsős napközis tanító nénik

2021. január 20.

A következő tanév első osztályos, napközis tanító nénijei így mutatkoznak be:

• Szakköri bemutatkozás: Logikomák

2021. január 17.

A szakkör legfőbb célja a problémamegoldás és a logikus gondolkodás fejlesztése kisiskolás korban padlórobot segítségével.

• Épületek megszentelése

2021. január 07.

Vízkereszt napján iskolánk lelkipásztora megszentelte az új iskolaépület helyiségeit, amit januárban nagy örömmel birtokba vehettek a felsős diákjaink, illetve az alsós tantermeket a C épületben és a Szent Imre téri kis épületben egyaránt.