Épület gyerekekkel 2015

Az általános iskolás beiratkozásra 2021. április 15-én és április 16-án kerül sor.

A beiratkozás pontos részleteit a Teljes hír linkre kattintva tekintheti meg.

Tisztelt Szülők!

A sajátos helyzetre való tekintettel a beiratkozás a megszokottól eltérő módon valósul meg.

Amennyiben a mi általános iskolánkba kívánják beíratni gyermeküket, nem szükséges személyesen megjelenniük az iskolában. A beiratkozás online módon egy adatlap kitöltésével történik. Kérjük, hogy legkésőbb április 16-ig a következő online felületen töltsék ki a kért adatokat.

Beiratkozási űrlap >>

A felület ezeket az adatokat fogja kérni Önöktől: a gyermek neve, születési helye, ideje, szülők neve (a gyermek születési anyakönyvi kivonata alapján), telefonszáma, e-mail címe, gondviselő neve, édesanya viselt neve, lakcím, a gyermek oktatási azonosító száma (e-menza rendszerből vagy óvodától tudják megkapni) TAJ száma, jelenlegi óvodája, vallás megjelölése, a megjelölni kívánt nyelv/osztály, napközi, illetve étkezési igény (csak ebéd vagy tízórai, ebéd, uzsonna).

Az űrlap kitöltésével megtörténik a beiratkozás. Kérjük, hogy beíratási szándékát a személyes találkozás hiánya és néhány információ/adat pontosítása miatt telefonon is megerősíteni szíveskedjék ezen a két napon a következő telefonszámon: 06-70/332-3145 (Vándorné Ginder Angéla). Amennyiben bármilyen kérdése lenne, segítségre, információra lenne szüksége, a fent megadott telefonszámon érdeklődhet akár a beiratkozást megelőzően is.

A 19/2021. EMMI határozat alapján a beiratkozáshoz szükséges iratok, dokumentumok bemutatására, kitöltésére a 2021/2022. tanítási év első napján kerül sor.

A következő dokumentumokat kell majd akkor kitölteniük:

• Szándéknyilatkozat,
  • Nyilatkozat a gyermek felügyeleti jogának gyakorlásáról,
  • Nemzetiségi nyilatkozat-csak a németet választó szülőknek,
  • Iskola-egészségügyi kérdőív.

Ezeket a dokumentumokat az iskolától fogják megkapni.

Ezen kívül szükségünk lesz még:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatára,
  • a gyermek oltásairól szóló igazolásra (orvos nyomtatja vagy az egészségügyi kiskönyvből másolható),
  • az 5 éves orvosi státuszvizsgálati lapra (Adatlap a fejlődési szint megítéléséhez az iskolai felkészítés elősegítésére),
  • illetve a Szakértői Bizottságtól kapott szakértői vélemény másolatára SNI vagy BTMN esetében.

Ezek azok az iratok, amiket a szülőktől fogunk majd bekérni.

A diákigazolvány igénylése az alábbi dokumentumban leírtak alapján valósuljon meg: Diákigazolvány igénylése >>

A különböző védőnői információk a szülők tájékoztatását szolgálják: (Védőnői bemutatkozás, Testnevelés besorolás, Gyógyszeradásról szóló tájékoztató)

Megértésüket és együttműködésüket előre is köszönjük!