Megemlékezés 1848. március 15-ről

marcius15_20210305_034

„Igen, az Ige testté lett, derék
És lelkes nézők tapsoltak neked,
Színházi est, melyen – ó büszkeség! –
A gondolatszabadság született.”

1848. március 15-én megszületett a modern parlamentáris Magyarország. Az 1848-49-es polgári forradalom és szabadságharc kezdete ez a nap, aminek célja a függetlenség kivívása és az alkotmányos berendezkedés megteremtése volt. 1848 első hónapjaiban Európa számos városában forradalmak törtek ki. Ez kedvező körülményeket teremtett ahhoz, hogy a magyarországi reformelképzelések törvényes úton megvalósuljanak.

A forradalmat indító március 15-e jelkép lett, a szabadság szimbólumává vált. Iskolánk tanulói és tanárai hetek óta készültek nemzeti ünnepünk méltó megemlékezésére, ami a járványügyi korlátozások miatt személyes formában sajnos nem jöhetett létre. Egy videót készítettünk a közös ünneplésünk pótlására.

Emlékezzünk meg e jeles napról a videó megtekintésével!