• Beiskolázási tájékoztató

2011. december 28.

Iskolánk 2012. január 23-tól - január 25-ig nyílt napokat tart:
    23-án és 24-én az alsó tagozatos, 25-én a felső tagozatos osztályokban.
    Az érdeklődő szülőknek január 26-án, csütörtökön 17 órai kezdettel szülői értekezletet tartunk a Szent Imre téren.

A nyílt napok órarendje >>

• Betlehem Szentháromság tér 2011

Betlehemes játék

2011. december 28.

Iskolánk 3., 5. és 6. osztályos tanulói az idei évben is készültek betlehemes játékkal, amit több helyen is módjukban állt előadni.

• Német szavalóverseny

2011. december 28.

Az Ady Endre Városi Könyvtár és Művelődési Központ német nyelvű szavalóversenyt hirdetett a térség és Baja város nemzetiségi iskolái számára.

• Karácsonyi hangverseny

2011. december 15.

Iskolánk azon tanulói, akik már biztosan játszanak valamilyen hangszeren, ellátogattak óvondánkba december 9-én délelőtt, hogy a kis óvodásoknak bemutassák hangszerünket.

• Mikulás

2011. december 10.

December 6-án reggel a gyerekek már izgatottan várták a Mikulás érkezését az iskolába.

• A 4.a kapcsolata a Polgármester Úrral és a város intézményeivel

2011. december 10.

Osztályunk - immár 4. alkalommal - szervezett találkozót Zsigó Róbert polgármesterrel, hol az osztály, hol a polgármester kezdeményezésére.

• Versmondó verseny Doroszlón

2011. november 13.

2011. november 12-én intézményünk 3 tanulója: Hiezl Sztella (4.a), Lei Márton (5.c), Nagy Botond (6.a) vett részt a szerbiai Doroszlón megrendezett versmondó versenyen.

• Márton nap

2011. november 13.

Az idei évben a hagyományoktól eltérő módon más helyszínen, az iskolában ünnepeltük Szent Márton püspök napját. A változások ellenére, az eddigiekhez hasonló számú ünneplő közönség jelent meg.

• Mesemondó verseny

2011. november 13.

Iskolánkban november 8-án délután megtartottuk a házimesemondó versenyt. A tanulók kivétel nélkül szépen felkészültek és örömmel vettek részt a versenyen.

• Terményhálaadás

2011. szeptember 30.

Ünnepélyes szentmise keretében adtak hálát tanulóink a megtermelt terményekért szeptember 29-én, csütörtökön délelőtt a Belvárosi templomban.

• Veni Sancte 2011/12

2011. szeptember 03.

A 2011/2012-es tanévet is tanévnyitó szentmisével kezdtük meg, melyet Zsolt atya tartott számunkra, útmutatást adva erre a tanévre. Bundity Zoltán intézmény egység vezető is köszöntötte a tanuló ifjúságot, különös tekintettel az első osztályosokra, akik az idén először lépték át az iskola kapuját.

• NÉMET TÁBOR BODENSEE 2012

2011. szeptember 03.

A 2012-es tanévben, a tavaszi szünet előtt, március 30-április 6-ig harmadik alkalommal szervezünk német tábort.

Az idei úticél a 4 német anyanyelvű ország (Ausztria, Németország, Svájc és Lichtenstein) határán fekvő Bodeni-tó és környéke.

• Németországban táboroztunk

2011. szeptember 03.

A Szent László ÁMK diákjaival a 2011-es tanévben immár második alkalommal német nyelvterületen táboroztunk.

HIRDETÉS: NÉMET TÁBOR BODENSEE 2012 >>

• Elsőáldozás

2011. május 22.

Iskolánk 4. osztályos tanulói, 41 kisdiák május 22-én vasárnap délelőtt 10 órakor a belvárosi templomban járult szentáldozáshoz.

Cserkésztúra

2011. május 13.

Május 7-én túrát szerveztünk cserkészeink és szüleik részére. A túra a Méhész- foktól indult és oda tért vissza.

• Hozd a formád!

2011. május 01.

Az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége a Novartis Hungária Kft. támogatásával 2009-ben indította útjára a Hozd a formád Magyarország! elnevezésű programját.

• Iskolahét

2011. április 17.

Az idei évben április 4-től került megrendezésre a Baján már hagyományossá vált „Szeghő Lászlóné Iskolahét”. A különböző versenyeken közel 900 diák mérhette össze tudását Baja iskoláiban. A mi tanulóink is lelkiismeretesen készültek a megmérettetésekre.

• Kézműves foglalkozás

2011. április 10.

Az idei tanévben az alsós diákok minden szerdán 16 órától kézműves foglalkozásokon vehetnek részt, mely alkalmakkor igyekszünk megismertetni és megszerettetni a gyermekekkel a legkülönfélébb kézműves mesterségeket a hagyományos eszközöktől a legmodernebb technikákig. A változatos tevékenységek során időről időre kimagasló alkotások születnek, egyedi elgondolások valósulnak meg, melyek az alkotás örömét erősítik gyermekeinkben.

,

• Cserkész vers- és mesemondó verseny

2011. április 02.

A Cserkészek az Ifjúságért Alapítvány 2011. március 26-án, szombaton rendezte hagyományos szavaló- és mesemondó versenyét, melyet első alkalommal rendeztek a bajai Petőfi-szigeti Szabadidő Házban.

,

• Betekintés a német nemzetiség életébe

2011. március 06.

Kis iskolásainknak lehetőségük volt február 14-20-ig az óvodánkban megrendezésre került nemzetiségi hét programjain részt venni.

• Beiratkozás

2011. február 19.

Az általános iskolai beiratkozás időpontja:

2011. március 1-2. (kedd, szerda) 730- 1730 óráig.

• Nemzetek karácsonya

2011. január 02.

Az elmúlt évhez hasonlóan december 15-én délután ismét megrendezésre került iskolánkban a „Nemzetek karácsonya”. A rendezvény célja a különböző népek karácsonyhoz kötődő hagyományainak megismerése és továbbadása.