Németországban táboroztunk

Németországi tábor 2011

A Szent László ÁMK diákjaival a 2011-es tanévben immár második alkalommal német nyelvterületen táboroztunk.

HIRDETÉS: NÉMET TÁBOR BODENSEE 2012 >>

2010-ben Ausztriában, Salzkammergut tartományban töltöttünk egy élménydús hetet, 2011. április 16-22-ig a németországi Bajorország keleti vidékét, Passau környékét fedeztük fel. Az itt töltött egy hét alatt minden délelőtt kirándulást tettünk a környéken (Passau, Büchlberg, Waldkirchen, Bayerischer Wald, Aldersbach…), délutánonként pedig diákjaink a büchlbergi iskola vendégszeretetét élvezték, ahol német anyanyelvi tanárok vezetésével napi 3 tanórán vettek részt.

A kirándulások, a német nyelvi környezet, a sok-sok országismereti információ kiváló lehetőség arra, hogy az iskolapadban szerzett ismereteket alkalmazzuk, kipróbáljuk, kamatoztassuk.

A 2012-es tanévben, a tavaszi szünet előtt, április elején a Bodeni-tóhoz utazunk. 4 ország (Ausztria, Németország, Svájc és Lichtenstein) látnivalóiba, kultúrájába nyerhetünk majd betekintést egy hét alatt.
Ha van kedved velünk tartani, érdeklődj bátran német tanárodnál!

Németországi tábor 2011 - csoportkép