szt.lászló szt. lászló - baja

• Adventi dekorálás

2021. december 05.

November utolsó napjaiban minden évben megszépülnek az osztálytermek, folyosók.

• Zöldségekről, gyümölcsökről

2021. december 05.

A 4.b osztály környezetismeret órákon a hazánkban termő zöldségekről és gyümölcsökről tanult Borosné Pintér Brigitta osztályfőnökkel.

• Manó műhely

2021. december 05.

A novemberi Manó műhely témája már a télhez, adventhez kapcsolódott.

• Adventi gyertyagyújtás

2021. november 30.

„Adventi hírnök, friss fenyőág” – énekelték általános iskolás diákjaink november 29-én délután az adventi koszorú első gyertyájának meggyújtásakor.

• Mesemondó verseny

2021. november 30.

Mesés környezetben mesés délutánunk volt!

• Abenteuerland

2021. november 28.

A Bajai Katolikus Kulturális Napok keretén belül megrendezett Abenteuerland regionális német nyelvű vetélkedő az idén is sikeresen megrendezésre került

,

• Leendő elsős tanító nénik bemutatkozása

2021. november 19.

Iskolánk a 2022/2023-as tanévben két első osztályt kíván indítani.

Gyerekek gyertek és ismerjétek meg a két leendő elsős tanító nénit!

• Általános iskolánk bemutatása

2021. november 16.

Kedves Szülők, Nagycsoportos Gyerekek!

Ismerjétek meg iskolánkat az alábbi kis videó segítségével:

• Márton nap

2021. november 14.

November 11-én délután 17 órától tartotta iskolánk a Márton napot.

• Márton napra készültünk

2021. november 14.

November második hetében a gyerekek már nagyon várták a Márton napra tervezett lampionos felvonulást.

• Mesemondó verseny

2021. november 04.

November 4-én tartotta alsó tagozatunk két kategóriában a mesemondó versenyét.

• Manó műhely

2021. október 29.

Az idei tanévben is megtartottuk azt a hagyományt, hogy a hónap végén játékos kézműves foglalkozásokat tartunk az alsó tagozatos tanulóink számára.

• Megemlékezés

2021. október 29.

Tanulóink október 22-én délelőtt részt vettek intézményünk ének-zenei intézményegysége által tartott ünnepi műsoron.

,

• „Mesére hangoló” zenés Mesekuckó foglalkozások a Szent László ÁMK Általános Iskolájában

2021. október 29.

„Mindenik embernek a lelkében dal van,
    és a saját lelkét hallja minden dalban.”

/Babits Mihály: A második ének (1928)/

• Terményhálaadás

2021. október 17.

Október közepe az iskolánkban a terményhálaadásról szólt.

• Szabad játék az udvaron

2021. október 17.

A Szent Imre téri épületünk udvara nem túl nagy, mégis sokféle időtöltésre, játékra ad lehetőséget a gyerekeknek.

• A Zene Világnapja

2021. október 04.

1975-ben az UNESCO október 1-jét a Zene Világnapjának nyilvánította. Iskolánkban is megünnepeltük ezt a jeles napot, méghozzá az ének-zenei, valamint az általános iskola második évfolyamos diákjainak közös koncertjével.

• Nyári olvasmány

2021. október 04.

A 4.b osztály nyári kötelező olvasmánya Erich Kästner: Emil és a detektívek című regény volt.

• Iskolagyümölcs-program

2021. október 01.

Általános iskolánk az előző évekhez hasonlóan idén is részt vesz az Iskolagyümölcs-programban.

• Pipó várában jártunk

2021. szeptember 30.

A 4.b osztály Borosné Pintér Brigitta osztályfőnökök és Gál Boglárka napközis tanítóval év eleji kiránduláson járt Ozorán, Zsigmond király híres törökverő lovagjának várában.

• Időutazás a lovagok világába

2021. szeptember 26.

Az idei tanévben a 3.b osztályosok időutazást tesznek a múltba, a lovagok világába.

• Hogy is volt?

2021. szeptember 26.

Régi korok viseleteit, munkaeszközeit, s a hagyományos bajai halászélet kellékeit testközelből megismerni nagyszerű élmény. Hátmég akkor, ha mindezt mesébe szőtt keretben kapja a gyermek.

• Múzeumpedagógiai foglalkozás

2021. szeptember 16.

A 3.a osztály múzeumpedagógiai foglalkozáson vett részt szeptember 13-án.

• Kézműves tevékenységek a napköziben

2021. szeptember 14.

A délelőtti munkát megtámogatva a napközis foglalkozások teret adnak a gyerekek manuális képességeinek fejlesztésére.

• Utazás a Föld körül

2021. szeptember 14.

Különleges matiné koncerten vehettek részt diákjaink pénteken délelőtt, a Bácskai Kultúrpalotában.

• Projektnapi kirándulás

2021. szeptember 14.

A 3.a osztály szeptember 3-án osztálykiránduláson vett rész e szegedi Vadasparkban.

• Projektnapok

2021. szeptember 05.

Az iskolában a tanévet még nem tanulással, hanem projektnapokkal kezdtük. Ez jó lehetőség a nyáron megélt élmények elmondására, a közösségépítésre és a tanulásra való ráhangolódás is megtörténik ezen a pár napon.

• Első nap az iskolában

2021. szeptember 02.

Első osztályosainkat az első iskolai napon a tanévnyitó szentmisét követően egy meglepetés várta.

• Tájékoztató E-menza 2021/2022. tanév

2021. augusztus 24.

Általános iskolai tanulók étkezéssel kapcsolatos ügyek intézése illetve a befizetés online vagy személyesen történhet.

A kedvezményes étkezés igénybevételéhez szükséges a kitöltött nyilatkozat (Az iskola honlapjáról a 8. sz. melléklet online letölthető) illetve az érvényes kedvezményre jogosító igazolás. Csak a teljes körűen kitöltött és aláírt fenti dokumentumok megléte esetén tudjuk a kedvezményes étkezési egységárat beállítani.

Új tanulók online ügyintézéséhez regisztrációs kód igénylése (telefonon vagy e-mailben is történhet) szükséges. Új tanulók menza kártya igénylése, csak személyesen történhet.

Személyes ügyintézés (Gazdasági Hivatal 3. sz.ajtó) 2021.augusztus 30.-án 8:00-12:00 és 13:00-17:00 óráig, 2021.augusztus 31.-én 8-15 óráig, valamint szeptember 1-2-ig 7:30-15:00-ig.2021.szeptember 3-án 7:30-12:00.

• Tankönyvosztás

2021. augusztus 22.

Általános iskolai tankönyvosztás: 2021. augusztus 30. hétfő (délelőtt 8-12, délután 13-18 óráig)
    D épület földszint (általános iskola új épülete).