Különleges tanórák

kulunleges_tanora_20190313_001

A 4.a osztályosokkal rendszeresen tartunk rendhagyó órákat a tananyaghoz kapcsolódóan.

Többször részt vettünk tanulmányi kirándulásokon, múzeumpedagógiai órákon a szürettel, adventtel, farsanggal kapcsolatos népszokások megismerése kapcsán.

Legutóbb egy rendhagyó technika óra keretében egy sütemény elkészítésével próbálkoztunk.

Kókuszgolyó készítésére hívtuk meg a tanulókat. Gyorsan kiderült, hogy nagy örömmel fogadták az ötletet. Lelkesen sorolták fel a hozzávalókat, majd egy konyhai mérleg segítségével precízen ki is mérték azokat. Több tálban alaposan összedolgozták az alapanyagokat. Ezután mindenki több apró golyócskát formázott, amit precízen beleforgattak a kókuszreszelékbe. Nagy büszkeséggel tették ki munkájuk eredményét. Miután mindenkit megdicsértünk a pontos és fegyelmezett munkavégzéséért, hozzáláttunk a falatozáshoz.

A tanulók egyöntetűen úgy gondolták, hogy a sütemény készítése közben egy különleges és vidám órát töltöttünk együtt, amit mindenképpen meg szeretnénk majd ismételni!

kulunleges_tanora_20190313_002

kulunleges_tanora_20190313_003