A hely, ahol élünk

a_hely_ahol_elunk_8

Honismereti tanulmányi projektben vettek részt iskolánk 3.b osztályos tanulói, melyben a következő témaköröket dolgozták fel:

- A lakóhely fekvésének meghatározása Magyarország térképén

- Városunk kialakulása, múltja

- Mit jelent számunkra a lakóhelyünk?

- Melyek a kulturális és természeti értékei?

- Képek gyűjtése, tablók készítése

A projekt részeként múltidéző foglalkozásokon vettek részt a tanulók a Türr István Múzeumban:

- Pallós Boglárka múzeumpedagógiai foglalkozás keretein belül városunk történetének rövid áttekintésével támogatta ismereteik bővítését.

- Kothencz Kelemen néprajzkutató tárlatvezetést tartott számukra, melyen városunk néprajzi tárgyi kincseit mutatta be, különös tekintettel a Baján előforduló, hagyományos foglalkozások eszköztárára.

Ezt követően a gyerekek a családjaikban fellelhető nemzetiségek után kutatva interjút készítettek a szüleikkel, nagyszüleikkel.

Végül a DANUBIA Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény Népzene-néptánc Tagozatán Ölveczki Tamás és munkatársai a nemzetiségek egyedülálló hangszer-, tánc- és gasztronómiai bemutatóján látta vendégül az osztály tanulóit.

a_hely_ahol_elunk_1

a_hely_ahol_elunk_2