szt.lászló szt. lászló - baja

2012

Erdők hete a Gemencben

Erdők hete - vaddisznók

Az Erdők hete rendezvénysorozat keretében 800 gyermek vett részt az elmúlt öt nap alatt az élményadó erdészeti programon a Gemenc Zrt. Ökoturisztikai Központjában.

Pénteken zárult ugyanis az az akció, melynek keretében a központ október 1-5. között térítésmentesen fogadott közép- és általános iskolásokat, valamint óvodás csoportokat a XVI. Erdők Hete alkalmából. Az erdőgazdaság annak érdekében, hogy a gyerekek jobban kötődjenek az erdőhöz, természeti környezetünk védelméhez, gazdag programokat hirdetett meg. Éppen ezért az 5 napos rendezvénysorozat keretében az iskolások és az óvodások, a Gemenc Zrt. szakembereinek a segítségével, megismerkedhettek az erdészet és vadgazdálkodás eszközeivel, az ártéri erdő állat- és növényvilágával, Gemenc világhírű nagyvadjával, a gímszarvassal, ízelítőt kaphattak a méhészkedés rejtelmeiből, a gemenci erdei vasút izgalmas világából és a természetben való túrázás örömeiből. Felvételünk pénteken készült, ahol iskolánk negyedikes tanulói vadmegfigyelésen vett részt, majd megismerkedett a fanyűvéssel, fajátékokat és madáretetőt készítettek, és megismerkedtek a szabadtéri tűzrakás szabályaival is.


Gemenc kisvasút
Gemenc kisvasút
Link küldés
.
Cikk nyomtatás