Első gyónás

Első gyónás 2012

2012. március 3-án, iskolánk, 4. osztályos tanulói a bűnbocsánat szentségében, életükben először részesülhettek.

Ez az ünnep igazán megmutatta, hogy mennyire őszinték és lelkesek a gyerekek. A türelmük méltósága, kifejezte a várakozásuk nagyságát. Csodálatosan ragyogott mindnyájuk arca a megtisztulást követően. Beszámolójukat is élmény volt hallgatni, de leginkább lélekemelő volt látni az arcukon és tekintetükben a megkönnyebbült lelkiismeretet.

Első gyónás 2012

Minden gyermek, mélyrehatóan tükrözte Jézus szavát: „Jöjjetek hozzám, kik fáradtak vagytok és terhek alatt görnyedtek, én felüdítelek benneteket.”

Most is a gyerekek mutattak utat, mit kell tenni az embernek, ahhoz, hogy a boldogság útján járjuk az életünk útját. Járjunk gyermekeink megtisztult ragyogásában, és érezzük a példaadás felelősségét a szívünkbe.

Első gyónás csoportkép

Retkes Zsolt