Beszámoló a német táborról

Német tábor Bodensee csoportkép

3. német tábor a Boden tó partján: 7 nap, 3 ország! Németország: szállás –Ausztria: iskola – Svájc: kirándulás

Hári Mária 9.d osztályos tanuló így mesél a tábori élményekről:

2012. 03. 31-től 2012. 04. 06-ig a harmadik alkalommal megrendezett német táborban töltöttük napjainkat. Kicsit korán indultunk, de megérte ezért a látványért kicsivel több, mint 12 órát (igazából majdnem 14) utazni. (14 óra= 4 film a buszon, 5 megállás, 6 szendvics, másfél liter valamilyen folyadék) Odaérve boldogan láttuk, hogy milyen gyönyörű helyen volt a szállásunk, a Hotel Fuchs. (900 méteren, a hegytetőn még hó) Szállásadóink (Herr és Frau Fuchs) nagyon kedvesek voltak. A reggeli svédasztalos volt, a vacsora változatos és finom. (kóstoltunk német specialitásokat, úgy mint: Frikadellen, Spätzle, Käsekuchen, Schwarzwalder Kirschtorte, hmm, sehr lecker!) A szobákhoz külön-külön járt fürdőszoba (és TV +egy csocsó az emeleten). Vasárnap és hétfőn Svájcban voltunk, (amiért köszönet az iskola Fenntartójának). Hétfőtől-szerdáig fél 9-fél 1-ig iskolában voltunk, majd délutánonként kirándultunk. Voltunk egy Affenbergen Salemben (egy elzárt hegy, ahol a majmok szabadon élnek, etetésük majomnasival –popcornnal-), Mainaun, a virágszigeten, Lindauban, Neuschwansteinban, a kastélynál (pechünkre köd előttem, köd utánam).

Én remekül éreztem magam ez alatt a 7 nap alatt.

Nézzétek meg a képeket az alábbi linken: