szt.lászló szt. lászló - baja

2011

Nemzetek karácsonya

Nemzetek karácsonya

Az elmúlt évhez hasonlóan december 15-én délután ismét megrendezésre került iskolánkban a „Nemzetek karácsonya”. A rendezvény célja a különböző népek karácsonyhoz kötődő hagyományainak megismerése és továbbadása.

Kisebb és nagyobb diákjaink is szívesen vettek részt ezen a programon, hiszen mindenki talált kedvére való elfoglaltságot. Több helyszínen folyt a lázas munka. Lehetőség nyílt muffin- és mézeskalácssütésre, tánctanulásra, éneklésre német és angol nyelven, zenehallgatásra, ajándék és díszek készítésére.


Nemzetek karácsonya mézeskalács készítés


A kisebbek elsősorban mézes kalácsot gyúrtak, formáztak és díszítettek, majd miután bendőjüket is jól lakatták, karácsonyfadíszeket készítettek. A közösen mézeskaláccsal és egyéb saját készítésű formákkal feldíszített fát az iskola bejáratánál helyezték el, ezzel is jelezvén a karácsony közeledtét.

Link küldés
.
Cikk nyomtatás