Művészetek Napja

Bajai énekkar - Művészetek Napja

A fenntartó szerzetesrend, a Miasszonyunkról Nevezett kalocsai Iskolanővérek Társulata idén ünnepli magyarországi megtelepedésének 150 éves évfordulóját. Ebből az alkalomból egy egész éves program sorozatot állított össze a szerzetesrend intézményeivel közösen.

E programok közül elsőként iskolánkban, a bajai Szent László ÁMK-ban került lebonyolításra a Művészetek Napja címmel egy Ki mit tud.

A megnyitón az Iringó együttes Szent László Himnuszát hallhattuk, s rögtön a köszöntő szavak után díjátadásra került a sor. Az esszéírók vehették át díjaikat, amelyről külön értékelésben számolunk be.

Iringó együttes - Művészetek Napja

A művészeti napon képviseltette magát a rend három közoktatási intézménye, a kalocsai Nagyasszonyunk Katolikus Intézmény diákjai, a Constantinum Intézmény tanulói Kiskunfélegyházáról, a budapesti Kollégium Tereziánum egyetemi lány kollégium egyetemista hallgatói, és a vendéglátó Szent László ÁMK tanulói.

Megnyitó Művészetek Napja

Itt most a művészetek közül is a műdal, műzene, a vers és próza kategóriáiban léptek fel a tanulók, hallgatók megcsillogtatva értékeiket, nem rejtve véka alá talentumaikat.

Két szakmai grémium bírálta a versenyzőket és díjazva a legjobbakat. A zsűrit a három közoktatási intézmény tanárai és egy-egy szerzetesnővér tanár alkotta.

Az eredményekről, a részvevőkről: 120 diák vett részt a versenyeken.

Iskolánkból a vers-és prózamondó versenyen 14 diák vett részt: 7 alsó tagozatos, 4 felsős tagozatos illetve kisgimnazista és három középiskolás tanuló. A 14 diákból 11 fő díjazott lett.

Értékelés Művészetek Napja

Eredményeink

Hiezl Sztella 2. osztály

I. helyezett

Radva László 1. osztály

I. helyezett

Csukor Emese 2. osztály

Permenter Zalán 4. osztály

Nagy Botond 4. osztály

Keresztesi Erik 4. osztály

III. helyezett

Kuritár Karina – Kispál Kovács Vivien

Középiskola vers

Megosztott II. díj

Pahor Richárd

Középiskola próza

III. helyezett

Az ének-és hangszeres zene kategóriában 11 előadással készültek diákjaink.

Helyezettjeink – különdíjat kaptak

Pogány Ákos 3. osztály

Gordonka

Radva László 1. osztály

Cselló

Kistamás Péter 1. osztály

Szólóének

Radva Luca 5. osztály

Cselló

Iskolánk énekkara

I. helyezett lett: Vinkó Ráhel hegedű játéka

II. helyezett lett: Schoblocher Barbara –és Dudás Anikó duettje .