Márton nap

Szent Márton

November 11-én, csütörtökön este 17 órától az idén is megtartottuk a Márton napi megemlékezésünket és lampionos felvonulásunkat a Belvárosi templom előtti téren.

Első osztályos tanulóink iskolásként még nem vettek részt ezen az ünnepségünkön, ezért ők nagy izgalommal várták, hogy saját készítésű lámpásaikat meggyújthassák és felvonulhassanak vele a körmeneten. A gyerekek a tanító nénijükkel a technika órákon, vagy tanítójuk és szüleik segítségével a délutáni lampionkészítő munkadélutánon készítették el lámpásaikat.

Márton nap Lampionkészítés 1.b 2010

Márton legendájának megtekintése után az általános iskola pedagógusai a nyolcadik osztályosok segédletével zsíros kenyérrel, meleg teával és forralt borral kínálták a vendégeket.

Márton nap Forralt bor, tea és zsíros kenyér

Az idei évben az időjárás is mellénk állt, ezért nagyon sokan jöttek el az ünnepségre. A gyerekeknek a felvonulás után még lovaglásra is volt lehetőségük.

Márton nap 2010