szt.lászló szt. lászló - baja

2010

Lezárult az iskolahét Baján

Iskolahét díjátadó

Ünnepélyes keretek között lezárult a Szeghő Lászlónéról elnevezett városi versenysorozat rendezvénye városunkban.
A színházteremben március 31-én, szerda délután 3 órakor dr. Révfy Zoltán polgármester adta át a megérdemelt jutalmakat, elismeréseket a versenyző diákoknak, illetve egy-egy szál virággal köszöntötte a felkészítő pedagógusokat is.

 

Amint már hagyomány, a rendezvénynek minden évben más-más általános iskola látja el a házigazda tisztét, ezúttal a Szentistváni ÁMK-ra hárult ez a nemes feladat. Amint Révfy Zoltán köszöntőjében kiemelte, a magyar neveléstörténetben már méltó helye van a városi iskolahétnek, melyen nemcsak a helyi és a környékbeli iskolák, (Felső-Bácska oktatási intézményei) de Dunántúl is képviseltette magát. Köszöntőjében a versenysorozat mind a pedagógusoknak, mind a versenyző diákoknak szóló üzenetét tolmácsolta. - A pedagógusoknak hagyománytiszteletet és megbecsülést üzen ez a nemes versengés. Bár a Szeghő Lászlóné városi iskolahét alkalmával elsősorban az elismert matematika tanárnőre, Szeghő Lászlónénak állítunk méltó emléket, de egyúttal valamennyi felkészítő pedagógusra emlékezünk. Minden pedagógusnak, aki ebben a munkában közreműködik, óriási köszönet jár, rájuk nagy szeretettel és tisztelettel gondolunk. A diákoktól azt kérte, hogy az itt elsajátított tudásra, megismert értékekre, majd később, felnőtt életük folyamán is szeretettel emlékezzenek vissza.

 

Iskolahét jutalomátadás
Iskolahét jutalomátadás


Idén tehát tizennegyedik alkalommal versengtek a diákok különféle tantárgyi, nyelvi, illetve ügyességi versenyeken. Összesen tizenkét versenyen, illetve pályázaton mérték össze a diákok tehetségüket, nagy sikerrel. Amint már hagyomány, az első három helyezett értékes könyvjutalmat és díszes oklevelet vehetett át a polgármester úrtól. A díjátadás ünnepélyességét a színpadi produkciók emelték.

Iskolánk tanulói több versenyen is kiemelkedően szerepeltek.

 

Az Iskolahét 2010. versenysorozat eredményei1. helyezés


„Biblia világa” hittan verseny, 5-6. osztály

 

Szilágyi Fanni 5.a

Zsigó Eszter 6.a

Könyves László 6.a

Felkészítő pedagógus: Farkas Edit

 

 

Helyismereti vetélkedő – 3-4 osztály

 

Barta Sára 4.b

Kistamás Anna 4.b

Nagy Botond 4.a

Szabó Bence 4.a

Felkészítő pedagógus: Borosné Pintér Brigitta, Gőbl Zoltánné

 

Matematika verseny – alsó tagozat

 

Szatmári Péter 3.b

Felkészítő pedagógus: Rápityné Budai Edit

 

 

Versíró pályázat, I. kategória, 2-5 osztály

 

Karai Botond 5.a

Felkészítő pedagógus: Farkas Edit

 

Csevegés

 

I. kategória 1-2. osztály

Al-Nhmi Ádám 2.a

Gavlik Renáta 2.b

Felkészítő pedagógus: dr. Szluha Gyuláné

 

2. helyezés

 

Matematika verseny – alsó tagozat

 

Kistamás Anna 4.b

Felkészítő pedagógus: Borosné Pintér Brigitta

 

Játékos német nyelvi verseny

 

I. kat. (1-2. oszt.)

Hornyák Réka 1.b

Gorjanácz Hedvig 2.b

Felkészítő pedagógus: Molnárné Tomó Krisztina

 

3. helyezés

 

 

Számítástechnika verseny 7-8 évfolyam, CSAPAT

 

Schmidt Eszter 8.a

Mundig Dalma 8.a

Pump Szabolcs 8.a

Felkészítő pedagógus: Gőbl Zoltánné

 

Játékos német nyelvi verseny

 

III. kat. (5-6. oszt.)

1.Hermann Olivér 5.a.

2.Permenter Ayla 6.a

Felkészítő pedagógus: Balázs Erika, Bertáné Czúri Edit, Vándorné Ginder Angéla

Link küldés
.
Cikk nyomtatás