Lezárult az iskolahét Baján

Iskolahét díjátadó

Ünnepélyes keretek között lezárult a Szeghő Lászlónéról elnevezett városi versenysorozat rendezvénye városunkban.
A színházteremben március 31-én, szerda délután 3 órakor dr. Révfy Zoltán polgármester adta át a megérdemelt jutalmakat, elismeréseket a versenyző diákoknak, illetve egy-egy szál virággal köszöntötte a felkészítő pedagógusokat is.

Amint már hagyomány, a rendezvénynek minden évben más-más általános iskola látja el a házigazda tisztét, ezúttal a Szentistváni ÁMK-ra hárult ez a nemes feladat. Amint Révfy Zoltán köszöntőjében kiemelte, a magyar neveléstörténetben már méltó helye van a városi iskolahétnek, melyen nemcsak a helyi és a környékbeli iskolák, (Felső-Bácska oktatási intézményei) de Dunántúl is képviseltette magát. Köszöntőjében a versenysorozat mind a pedagógusoknak, mind a versenyző diákoknak szóló üzenetét tolmácsolta. - A pedagógusoknak hagyománytiszteletet és megbecsülést üzen ez a nemes versengés. Bár a Szeghő Lászlóné városi iskolahét alkalmával elsősorban az elismert matematika tanárnőre, Szeghő Lászlónénak állítunk méltó emléket, de egyúttal valamennyi felkészítő pedagógusra emlékezünk. Minden pedagógusnak, aki ebben a munkában közreműködik, óriási köszönet jár, rájuk nagy szeretettel és tisztelettel gondolunk. A diákoktól azt kérte, hogy az itt elsajátított tudásra, megismert értékekre, majd később, felnőtt életük folyamán is szeretettel emlékezzenek vissza.

Iskolahét jutalomátadás

Idén tehát tizennegyedik alkalommal versengtek a diákok különféle tantárgyi, nyelvi, illetve ügyességi versenyeken. Összesen tizenkét versenyen, illetve pályázaton mérték össze a diákok tehetségüket, nagy sikerrel. Amint már hagyomány, az első három helyezett értékes könyvjutalmat és díszes oklevelet vehetett át a polgármester úrtól. A díjátadás ünnepélyességét a színpadi produkciók emelték.

Iskolánk tanulói több versenyen is kiemelkedően szerepeltek.

Az Iskolahét 2010. versenysorozat eredményei

1. helyezés