Farsang

Busó maszk a farsangi bálon!

Az idén, februárban megrendezésre került iskolai farsangi bálunkra egy busójelmezbe öltözött fiatalember is ellátogatott, és gondoskodott a bál jó hangulatáról.

Busó maszk

A farsang Magyarországon vízkereszttől a húsvétot megelőző 40 napos böjt kezdetéig tart. Régen farsang idején minden este zajlott valamilyen vidám esemény, melyen énekeltek, táncoltak, játszottak az emberek. Február 12-én iskolánk tanulói is farsangi bált tartottak, melyen minden gyermek jelmezbe öltözve vett részt. Az első és második osztály már kora délután megkezdte a mulatságot, melyre az óvodánkba járó nagycsoportos gyerekeket is meghívták. Ezután kezdődött a harmadik és negyedik osztályosok bálja, melyet az első bálhoz hasonlóan csapatjátékok, vetélkedők színesítettek. A mulatság ideje alatt a szülők üdítővel és süteménnyel kínálták a gyerekeket. A felső tagozatos tanulók farsangja késő délután kezdődött, melyre minden osztály vicces, vidám történetek eljátszásával készült. Az esti órákban pedig szabad táncra is lehetőségük volt.