Megyei népdaléneklési verseny

megyei_nepdaleneklesi_verseny_20220520_5

Május 20-án rendezték meg a „Tüzet viszek, lángot viszek…” népdaléneklési verseny megyei fordulóját.

A Bácskai Kultúrpalota ismét zsúfolásig telt tehetséges diákokkal, akik izgalommal mutatták be népdalcsokrukat a hallhatóságnak, valamint a szakmai zsűrinek. A bírálóbizottság elnöke ezúttal Szabó Annamária népdalénekes volt, aki értékelte a nap folyamán elhangzott produkciókat, valamint hasznos tanácsokkal látta el a diákokat. Az eredményhirdetés után a felkészítő tanároknak is lehetőségük volt tanácsot kérni a szakemberektől.

Az eredményhirdetés előtt a Dűvő Zenekar szórakoztatta a közönséget a tőlük megszokott, magas színvonalon.

Intézményünket két tanuló is képviselte a versenyen, Hirth Hanga Flóra, 2.a osztályos tanuló, aki bronz, illetve Pfeil Izabel, 2.b osztályos tanuló, aki arany minősítéssel gazdagodott.

A megyei verseny kiemelkedő eredményeihez több hónapos munka vezetett. Mindkét kislány szorgalommal, a próbákon való kellő odafigyeléssel, valamint rengeteg gyakorlással érte el minősítését.

Eredményeikhez szívből gratulálunk!

megyei_nepdaleneklesi_verseny_20220520_2