A Mese Kuckó 2016 nyarán született meg. A program kidolgozását végző munkatársak dr. Szluha Gyuláné, Csukorné Rácz Aranka és Pallaginé Pópé Mónika.
Fontos megemlítenünk Kádár Annamária és Boldizsár Ildikó pszichológusok e témában írt könyveit, amelyek szakmai segítséget nyújtottak a Mese Kuckó program megszületéséhez.
A program célja a gyermekek érzelmi és szociális intelligenciájának fejlesztése a mese, valamint az élménypedagógia eszközével, illetve a közösségépítés és az agresszió csökkentése. A Mese Kuckót a 2016/17-es tanévben indítottuk el az akkori első évfolyamon, heti egy órában. Mostanra mind a négy alsó tagozatos évfolyamon dolgozunk ezzel a programmal.
A programunkban kijelölt témáink találkoznak a valós élethelyzetekkel. Az elsős gyerekek életében az első iskolai év során felmerült problémák megoldásában a mesék, a meséket kiegészítő játékok, mondókák, az a minőségi idő, amit ezzel tölthetnek, nagy segítséget jelentenek. A következő években a szociális kompetencia fejlesztését céloztuk meg, a témák szorosan ennek az elősegítéséhez kötődnek. Az osztályfőnökök az osztály aktuális problémáihoz szabhatják a témák feldolgozását. A mesék meghallgatását követő véleménykörökben a tanulóknak lehetőségük van tapasztalataik és gondolataik megosztására. A gyerekek figyelmét elsősorban a mese köti le, at azt követő beszélgetés és a játék pedig segít elmélyíteni a mese élményét.