Mátyás király emlékév

Matyas_kiraly_emlekev2018_005

Nagy büszkeséggel és nagy örömmel fogadtuk a szakmai zsűri azon döntését, hogy a Szent László ÁMK Általános Iskolájának 5. a osztályos kisdiákjai a Mátyás király- emlékév versenysorozatán III. helyezést értek el.

A gyerekek több hónapja készültek a három részből álló programsorozatra, melynek utolsó "állomása" egy Mátyás- monda színpadi előadása volt.
Csodálatos kosztümökben, gyönyörű díszletekkel, kellékekkel adták elő a Mátyás király okos felesége című mondát.

Igazi kis színészpalántákat láthattunk a színpadon, akik becsülettel, lelkiismeretesen és komolyan szerepeltek igazi, egységes közösséget alkotva.
Meglepetésként reneszánsz zenére reneszánsz táncot is bemutatott két páros osztályfőnökük áldozatos munkájának köszönhetően.

Gratulálunk és büszkék vagyunk általános iskolás diákjainkra!

Matyas_kiraly_emlekev2018_001

Matyas_kiraly_emlekev2018_002