Együttműködés a tanórákon

egyuttmukodes_tanorakon_201802_002

Iskolánkban fontos, hogy a tanulók segítsék egymást, tanuljanak egymástól.

Már első osztálytól közös munkára szoktatjuk a tanulókat. Először megtanulnak párban, majd csoportban dolgozni. Második osztálytól többféle kooperatív technikával ismertetjük meg a tanulókat. Ezeket a technikákat minden osztályban alkalmazzuk és az életkor előrehaladtával bővítjük az elsajátított technikák körét. A csoportmunka és a kooperatív munka az ismeretek átadásán túl fejleszti a szociális kompetenciát. Több lehetőséget ad a tanulók közötti kommunikációra, a tapasztalatokon keresztüli tanulásra és mivel mindenki érdekelt a csoport sikerében, ezért a tanulók aktívabban kapcsolódnak be a munkába. A tanulókban kevesebb a félelemérzés, a csoporttagot biztonságot és segítséget nyújtanak egymásnak. A munka ilyen módon oldottabb hangulatban folyik, biztosítja az élményalapú tanulást.

egyuttmukodes_tanorakon_201802_001

egyuttmukodes_tanorakon_201802_003