Bajai Mozaik

iskolahet_helytortenet_20180412_001

A közelmúltban, a fenti névvel került megrendezésre iskolánkban, a Szent László ÁMK Általános Iskolájában, az egykor méltán népszerű helyismereti verseny.

Sok év kihagyás után újra megpróbáltuk felhívni a gyerekek figyelmét városunk értékeire, hagyományaira. Előzetes feladatként minden iskola egy régi mesterséget mutatott be a számítástechnika segítségével, melyet a zsűri elnöke értékelt. Az egyes iskolák csapatai összemérhették a helyszínen elméleti tudásukon kívül rátermettségüket, kreativitásukat. Hol fazekasmesterek voltak, hol halászok, vagy piaci árusok, de az is előfordult, hogy egy léket kapott hajót kellett megjavítaniuk hajóácsként.

A verseny zsűrije idén Kothenz Kelemen és Nánainé Kovács Orsolya volt. A vidám hangulatú verseny jutalma a megszerzett tudás mellett személyre szóló mesterlevél, oklevél és ajándékcsomag volt, mely a cukorkakészítő mesterek remekeit is tartalmazta.

A verseny szervezői: Borosné Pintér Brigitta és Gőbl Anna voltak.

iskolahet_helytortenet_20180412_002

iskolahet_helytortenet_20180412_003