Számítógép a nyelvórán

Már az alsós kisdiákok is jól tájékozódnak a digitális világban, ezért érdemes a számítógépet, laptopot, táblagépet és akár az okostelefonokat is a tanítás/nyelvtanítás szolgálatába állítani.

Léteznek olyan programok, amivel a tanár a tananyaghoz maga állíthatja elő a feladatokat. Ilyen például a „Quizlet”, ami rendkívül alkalmas egy témához kapcsolódó szóanyag begyakoroltatására.

A tanulók sokkal szívesebben dolgoznak a számítógépen, mint nyitják ki a szótárfüzetet. A program mindjárt visszajelzést is ad a tanulónak a saját teljesítményükről, így ők igyekeznek minél jobban és gyorsabban megoldani a feladatokat. A 4. osztályos diákokkal próbáltuk ki az ilyen jellegű munkát a tavaszi szünet előtt a számítógépteremben. A tanulók lelkesen kapcsolták be a gépeket, és óra közben játszva, szinte észrevétlenül tanulták a szavakat.

Vándorné Ginder Angéla

Számítógép a nyelvórán