Barangolás a „Szemfüles ösvényen”

barangolas_szemfules_2017_2

Iskolánk tanítói nagy gondot fordítanak arra, hogy a megszerezhető tudást a lehető legtöbb oldalról megközelítve kínálják fel a gyerekeknek. Ennek egyik módja az iskolán kívüli tevékenységek szervezése, melyekkel a tapasztalati úton történő tanulást támogatjuk.

Emellett rendszeresen meghívjuk tanóráinkra azokat a szülőket, akik valamely tananyaggal kapcsolatban szakmai segítséget nyújthatnak számunkra.

Október 19-én a 2.b osztályosok kerekedtek fel, hogy két „szülői óra” keretében Varga Éva biológus édesanyával a „tájékozódás” környezetismereti témakörbe pillantsanak be.

- Szemfüles ösvényen próbálhattuk ki, hogy hogyan tudunk tájékozódni térben és időben. A kijelölt ösvény az iskolától a Turisztikai központig vezetett. Sétánk végére minden érzékszervünket megdolgoztattuk. Köszönöm szépen a lehetőséget, ismét csodálatos élményben volt részem- írta élménybeszámolójában a barangoló tanórákat tartó édesanya.

barangolas_szemfules_2017_1

barangolas_szemfules_2017_3