A leendő elsős tanító nénik bemutatkoznak

Iskolánk a 2016/2017-es tanévben is két első osztályt kíván indítani.

A leendő elsős tanító nénik: dr. Szluha Gyuláné és Gőbl Zoltánné.

Így mutatkoznak be:

dr. Szluha Gyuláné, Anna néni
Anna néni

dr. Szluha Gyuláné, Anna néni

1988-óta tanítok, 21 éve vagyok intézményünk dolgozója. A pedagógiai munkát a gyerekekkel való kapcsolatokban rejlő lehetőségek miatt szerettem meg. Szent az akarat, amely kezembe adta a nevelendő lelkeket. Ezért hálával és tisztelettel fogadom és bánok velük, hogy jó gondozójuk lehessek. A fejlesztő pedagógia elvégzése mérföldkő lett a szakmai életemben. Ekkor kezdtem aktívan foglalkozni a fejlesztéssel és a játékokban rejlő fejlesztési lehetőségekkel. Az osztályfőnöki munkám mellet 20 éve vezetem a gyermekjáték szakkört. Családi Életre Nevelő munkatársként és a „Manó”- program trénereként is lehetőségem van a tanulók szociális kompetenciáinak és az érzelmi intelligenciájának fejlesztésére. Mindezzel célom, hogy az oktató munkám mellett, a szülőkkel karöltve, a rám bízott gyerekek lelki nevelését is segítsem. Jelenleg a 4. b osztályt tanítom-nevelem, akikkel négy éve formáljuk, színesítjük egymás személyiségét, s minden eszközzel arra törekszem, hogy tudásukat gyarapítsam és fejlesszem a gondolkozásukat. Szeretettel és örömmel várom iskolánkba jövendő elsőseimet is.

Gőbl Zoltánné, Anna néni
Anna néni

Gőbl Zoltánné, Anna néni

Immár 21 éve vallom, hogy a legtöbb, amit tanítóként tehetek a gyermekekért, a következő: tisztelettel fogadni, szeretettel nevelni, szabadságban elengedni (Rudolf Steiner). Négy éven keresztül dolgozom, dolgozunk ezen kollégáimmal és a szülőkkel. A kölcsönös megbecsülés, a hinni és tenni akarás másokban és másokért, a legfontosabb alappillére mindennapi munkámnak. Hiszem, hogy nem kizárólag a tananyag megtanítása, hanem a tanulás tanítása és a kíváncsiság fenntartása által valósulhat meg mindaz, ami a gyerekeket előbbre viszi a tanulás útján. Hogy mennyire sikerül ezt megvalósítanom, annak fokmérői mostani és volt diákjaim. Az egyiknek a kiselőadását hallgatom nagy élvezettel, a másiknak az esküvőjén döbbenek rá újra arra, hogy milyen kivételes dolog tanítani. És itt az újabb kihívás. Jövőre újra elsős osztályfőnök lehetek és tapasztalhatom meg újra a csodát.

A leendő elsős tanító nénik 2016/2017