Iskolai mesemondó verseny

mesemondo_verseny_20161108_021

Alsó- és felső tagozatos diákjaink egyaránt szívesen vettek részt a november hónapban megrendezett mesemondó versenyen.

November 8-án délután tartottuk az alsó tagozat számára az iskolai szintű mesemondó versenyt. 19 kisdiák mérte össze tudását és tehetségét. A tanulók felkészülten, bátran, álltak a hallgatóság elé és igyekeztek előadásmódjukkal a népmesék világába kalauzolni tanulótársaikat, szülőket és pedagógusokat. Külön kategóriában értékeltük az 1-2. évfolyamos és a 3.-4.-es tanulókat. A zsűri több különdíjat is kiosztott, így alsó tagozaton a következő eredmények születtek:

1-2. osztályos kategória:

1. hely: Bárdos Levente Mátyás 1.b

2. hely: Huszár Hanna 2.b

3. hely: Csúri Lara 1.c

Különdíjban részesültek: Kovács Miksa 1.a és Varga-Kéki György 1.b osztályos tanulók.

3-4. osztályos kategória:

1. hely: Szabó Vencel 3.b

2. hely: Tarnay Dorka 4.a

3. hely: Szabó Dávid 3.a

Különdíjban részesült: Deszecsár Dorica 4.a osztályos tanuló.

Mesés délutánunk volt a felső tagozaton is.

2016. november 10-én délután 19 felső tagozatos diák adta elő kedvenc népmeséjét. Gyerekek által készített mesei helyszínek, mesei szereplők és mesei jelenetek környezetében, mesekönyvek, és a két nagy mesegyűjtő: Benedek Elek és Illyés Gyula „társaságában” mondták el a tanulók meséiket. Bebizonyították, hogy rohanó világunkban is fontos, van idő a mesélésre, van létjogosultsága a mesének. Büszkék vagyunk minden tanulónkra, hiszen a magyar nép, nemzeti múltunk egyik legértékesebb kincsét őrizték, ápolták. Büszkék vagyunk helyezettjeinkre!

5.-6. osztályos korcsoport

1. hely: Máthé Kristóf

2. hely: Sós Melitta

3. hely: Virág Ramóna

Különdíj: Gőbl Regina

7.-8. osztályos korcsoport

1. hely: Fenyvesi Máté

2. hely: Kockás Nikolett

3. hely: Farkas Emília

Alsó tagozaton köszönet illeti a felkészítő osztályfőnököket és a támogató szülőket, a felső tagozatos tanulókat pedig Farkas Edit tanárnő lelkesítette és készítette fel.

mesemondo_verseny_20161108_029

mesemondo_verseny_20161108_044