Német nyelvű szavalóversenyek

Német nyelvű szavalóversenyek 2015

Iskolánkban minden évben megszervezzük tanulóink számára a német nyelvű szavalóversenyt. Az idei tanévben március 25-én délután 36 diák mérte össze tudását.

Az első és második osztályból is szép számmal tanultak verset a gyerekek, ezért őket évfolyamszinten értékelte a zsűri. A tanulók szépen felkészültek a versenyre.

Eredmények:

1. osztályos kategória:

1. hely: Szabó Dávid 1.a

2. hely: Goda Várkony 1.a

3. hely: Kalmár Zsófia 1.a

Különdíj: Szabó Vencel 1.b

2. osztályos kategória:

1. hely: Virág Anna és Tarnay Dorka 2.a

2. hely: Pohankovics Keve 2.a

3. hely: Tarnay Lili 2.a

3-4. osztályos kategória:

1. hely: Berkes Amanda 3.b

2. hely: Pál Nóra 3.a

3. hely: Hornyák Hajna 3.b

Felső tagozatos kategória:

1. hely: Kistamás Péter 6.a

2. hely: Gavlik Réka 6.a

3. hely: Báló Júlia 6.a

Április 9-én a Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában megrendezett megyei szavalóversenyen a következő tanulók vehettek részt:

1-2. osztályos kategóriában Tarnai Dorka és Virág Anna, 3-4. osztályos kategóriában Berkes Amanda és Pál Nóra, 5-6. osztályos kategóriában Kistamás Péter és Gavlik Réka, 7-8. osztályos kategóriában Kovács Tamás és Ribár Ottó.

A megyei szintű versenyen Virág Anna 2.a osztályos tanuló 2. helyezést ért el, így tovább jutott az országos versenyre, mely május 15-én lesz Budapesten.

Német nyelvű szavalóversenyek 2015