Egészség

Beköszöntő

Kedves Szülők!

A bajai Szent László ÁMK iskolavédőnője köszönti Önöket abból az alkalomból, hogy gyermekük az iskola tanulója lett.

Engedjék meg, hogy röviden bemutassam munkánkat és kérjem bizalmukat, támogatásukat.

Az iskola-egészségügyi szolgálat (iskolaorvos és iskolavédőnő) feladata az iskolás tanulók egészségvédelme, testi és pszichés fejlődésének követése, a későbbi –főleg életmóddal összefüggő- betegségek lehetőség szerinti megelőzése, a korai kóros eltérések felfedezése, pályaalkalmassági vizsgálat elvégzése.

Ennek érdekében rendelőnkben minden tanuló szűrővizsgálaton vesz részt (kórelőzmény felvétele után fizikális és érzékszervi vizsgálatok történnek) és kóros eltérés észlelése esetén módunkban áll a megfelelő szakorvoshoz gyermeküket beutalni. Indokolt esetben a krónikus beteg tanulót gondozásba vesszük, évente több alkalommal vizsgáljuk, betegségének alakulását figyelemmel kísérjük. A diákokat személyre szabott életmóddal kapcsolatos tanácsokkal is ellátjuk.

A fiatalok egészségfejlesztésére számos alkalmunk adódik az intézményen belül:

• osztályfőnöki órák keretében a pedagógusok vagy a diákok által megjelölt témák megbeszélése kapcsán,
  • csecsemőápolási tanfolyam keretében,
  • egészségnevelési szakkörön, vetélkedőkön.

Annak érdekében, hogy munkánkat jól végezhessük, kérjük az Önök segítségét az alábbiakban:

• amennyiben gyermekük az osztályvizsgálat során tőlünk szakorvosi beutalót kap, kérjük, gondoskodjanak arról, hogy megjelenjen a szakrendelésen és a kapott leletet hozzánk visszahozza.

Ha bármilyen kérdésük, problémájuk van, készséggel állunk rendelkezésre személyesen, vagy az alábbi telefonszámokon: 06/70/235-30-45

Rendelési idő: Iskolaorvosi rendelő

Baja, Szent László ÁMK, Katona József u. 3.

Hétfő: előzetes időpont egyeztetés szerint

Védőnői fogadó óra az iskolában: hétfő: 13-15 óráig

kisiskolában: kedden 8-9 óráig

Segítségüket, fáradozásukat előre is köszönöm. Kívánom, hogy gyermekük egészségesen, tudással és diákélményekkel gazdagodva végezze el az iskolát.

Andócsi Éva

iskolavédőnő