szt.lászló szt. lászló - baja

Hírek

Elsőáldozás

2020. október 12.

Általános iskolánk 27 tanulója október 11-én délután járult első alkalommal szentáldozáshoz.

 


Technika óra

2020. október 12.

A 4.a osztályban a tananyaghoz kapcsolódó három hetes projektben foglalkoztunk az épített környezetünkkel.


Könyvtári óra

2020. október 10.

Rendhagyó könyvtári óra keretében mélyíthette tudását a 3. a osztály.


Meseháló

2020. október 10.

Az 1.b osztály múzeumórán vett részt a Nagy István Képtárban.


Manó műhely

2020. szeptember 27.

Az idei tanévben is folytatjuk a gyerekek által nagyon kedvelt Manó műhely foglalkozásokat a hónap végén.


Tanévnyitó szentmise

2020. szeptember 02.

Az idei tanévben a korábbiaktól eltérő módon csak az újonnan bejövő évfolyamokon tanuló diákok számára tartottunk tanévnyitó szentmisét.

 


Tankönyvosztás 2020/2021

2020. augusztus 21.

TANKÖNYVOSZTÁS IDŐPONTJA

2020. augusztus 28. péntek

9.00 – 13.00 és 14.30 – 17.00

 

Helye:

„C” épület kémia terem

BEJÁRAT A PÁZMÁNY PÉTER UTCA FELÖL (TÜRR CSARNOK)

 


Tájékoztató E-menza 2020/2021. tanév

2020. augusztus 21.

Általános iskolai tanulók étkezéssel kapcsolatos ügyek intézése, illetve a befizetés online vagy személyesen történhet.

A kedvezményes étkezés igénybevételéhez szükséges a kitöltött nyilatkozat, illetve az érvényes kedvezményre jogosító igazolás. Csak a teljes körűen kitöltött és aláírt fenti dokumentumok megléte esetén tudjuk a kedvezményes étkezési egységárat beállítani.

Új tanulók online ügyintézéséhez regisztrációs kód igénylése (telefonon vagy e-mailben is történhet) szükséges. Új tanulók menza kártya igénylése, csak személyesen történhet.

Személyes ügyintézés (Gazdasági Hivatal 3.sz. ajtó) 2020. augusztus 27-én 8:00-12:00 és 13:00-17:00 óráig, 2020. augusztus 28-án 8-13 óráig, valamint augusztus 31 – szeptember 1. és szeptember 3-4-ig 7:30-15:00-ig.

 


No suli No buli - online városi szavalóverseny

2020. június 15.

A Baja Marketing Kft. és a Belvárosi Közösségi Ház online szavalóversenyt hirdetett.

 


„Élvonalban” rajzpályázat

2020. június 15.

Iskolánk 3.b osztályos tanulója, Huber Anna Bianka 1. helyezést ért el a Kiskőrös EGYMI által meghirdetett „Élvonalban” rajzpályázaton.

 


Nyári gyermekétkeztetés

2020. június 01.

A hátrányos helyzetű, valamint rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő, halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek részére a 2019/2020. tanévben, a nyári szünet időtartamára eső ötvennégy munkanapon – június 16-tól augusztus 31-ig – lehetőség van a szünidei gyermekétkeztetés keretében déli meleg főétkezés igénybevételére.


Beiratkozás

2020. április 02.

Az általános iskolás beiratkozásra 2020. április 6. és április 24. között kerül sor.

A beiratkozás pontos részleteit a Teljes hír linkre kattintva tekintheti meg.


Beiskolázási körzetek >>


Angol nyelv tanítása

2020. március 08.

Az angol nyelvi tanórákon az első osztályos tanulók játékos formában ismerkednek a családdal, az állatokkal, a számokkal és a színekkel.


Iskolai szavalóverseny

2020. március 08.

Az alsó tagozaton március 3-án délután tartottuk meg az iskolai szavalóversenyt.

 


Szakköri bemutatkozás: Játékos sport

2020. március 08.

A mindennapos testnevelés keretében felkínáljuk a játékos sportot, mint szakkört.


Leendő első osztályos napközis nevelők bemutatkozása

2020. március 01.

A következő tanév leendő első osztályos napközis nevelői így mutatkoznak be:

 


Hozd a formád!

2020. március 01.

Február 28-án délelőtt játékos sportvetélkedőre került sor a sportcsarnokban.

 


Környezetóra kicsit másként

2020. március 01.

A napokban a 2/a osztályos kisdiákjaink igyekeztek Judit nénivel a testi, lelki és környezeti egészség témakörben elmélyülni.

 


A helyes tisztálkodásról

2020. március 01.

Első évfolyamunk kis tudósai újabb tudományos ülésre ültek össze a napokban.

 


Testünk őrei

2020. március 01.

3/a osztályunk is rendhagyó környezetismeret órát tartott iskolánk védőnőjével.


Farsangi bál

2020. február 23.

Február tartottuk diákjaink számára a farsangi bálat.

 


Szakköri bemutatkozás: Játékos mozgásfejlesztés

2020. február 23.

A játékos mozgásfejlesztő szakkör már hat éve része iskolánk sportszakköreinek.

 


Nyílt napok a Szent László ÁMK Általános Iskolájában

2020. február 17.

Szeretettel várunk minden kedves szülőt és nagycsoportos gyermeket a nyílt napjainkra!

Időpont: február 24., hétfő és február 25., kedd

Beiskolázási szülői értekezlet: február 25., délután 17 óra

Helyszín: Szent Imre tér 3.


Szakköri bemutatkozás: Logikomák

2020. február 16.

A szakkör legfőbb célja a problémamegoldás és a logikus gondolkodás fejlesztése kisiskolás korban padlórobot segítségével.

 


Meseösvény

2020. február 09.

Szombaton délelőtt nagycsoportos gyermekek járták be az iskola épületét követve a „meseösvényt”.

 


Babák zokniból

2020. február 08.

A tanuló önállóság fejlesztésének megtámogatása érdekében tanulói irányítással szerveztünk technika órát a 4. b osztály számára.

 


Múzeumpedagógiai óra

2020. február 08.

Február 6-án az 1.a osztály a múzeumpedagógiai órák keretében farsangi foglalkozáson vett részt a Nagy István képtárban.

 


Szakköri bemutatkozás: Sakk

2020. február 08.

A várakozásoknak megfelelően minden héten nagy létszámú csoportban tudjuk megtartani a sakkfoglalkozást a gyerekeknek.


Szakköri bemutatkozás: Manó röplabda

2020. február 08.

Miért jó a Manó Röpi?

 


Manó műhely

2020. február 01.

A január végén tartott Manó műhely a farsangra való készülődés jegyében zajlott.

 


Érzékszervi laboratórium

2020. február 01.

Rendhagyó környezetismeret óra sorozatunk alkalmával a héten az első osztályosok vettek részt egészségnevelő foglakozáson.


Katolikus iskolák közötti sorverseny

2020. január 29.

A Szent Balázs Katolikus Általános Iskola és Óvoda játékos sorversenyt hirdetett az 1-2. osztályos diákok számára.

 


Rendhagyó környezetismeret óra

2020. január 29.

Újabb izgalmas környezetismeret óra várt a 2.b osztályos kisdiákjainkra.

 


Szakköri bemutatkozás: népi gyermekjáték

2020. január 25.

Népi gyermekjáték foglalkozásunkat azzal a szándékkal indítottuk, hogy a gyerekek mozgásigényét és játékkedvét a hagyományőrzés keretein belül szolgáljuk.

 


Mese Kuckó program

2020. január 25.

A Mese Kuckó 2016 nyarán született meg. A program kidolgozását végző munkatársak dr. Szluha Gyuláné, Csukorné Rácz Aranka és Pallaginé Pópé Mónika.


Meseösvény

2020. január 16.

Szeretettel várunk minden kedves nagycsoportos gyermeket és szüleit a február 8-án délelőtt 9.30-tól megrendezésre kerülő programunkra, ahol a gyerekek a meseösvény végig járása közben ismerkedhetnek a leendő első osztályos tanító nénikkel.

 


Egészségről másképpen

2020. január 16.

A 2/b osztály rendhagyó környezetismeret órákon vesz részt az elkövetkező néhány hétben.


Betlehemes műsor

2020. január 01.

A téli szünetet megelőzően a diákok egy rövid betlehemes összeállítást nézhettek meg.

 


Jutalmak átadása

2020. január 01.

A tanév során elért eredményekért Bundity Zoltán, az általános iskola vezetője kiosztotta a megérdemelt igazgatói dicséreteket.

 


Lelki napok

2019. december 15.

Az adventi lelki napok alkalmával intézményünkbe látogatott két Kármelita rendi nővér.

 


Környezetismeret projekt

2019. december 15.

November közepétől egy hónapon keresztül tartó projektben dolgozott a 4.b osztály. A „Nálatok laknak-e állatok?” projektünk keretében a háziállatokról szerzett ismereteinket dolgoztuk fel a tanórákon változatos módszerekkel, technikákkal és munkaformákkal.


Bácska mesél

2019. december 15.

A Türr István Múzeum által meghirdetett Bácska mesél népmesemondó versenyen általános iskolánkból két tanulót is kiemelt a zsűri.

 


Mikulás

2019. december 07.

December 6-án délelőtt iskolánkba is ellátogatott a Mikulás.

 


Adventi gyertyagyújtás

2019. december 07.

Az általános iskolás tanulók december 2-án délután gyújtották meg az első gyertyát a Katona József utcai épület udvarán felállított adventi koszorún.

 


Adventre készülünk

2019. december 07.

November utolsó napjaiban minden osztályterembe felkerült az adventi dekoráció.

 


Óvodás foglalkozás

2019. november 30.

A következő tanév leendő elsős tanítói, Anna néni és Bogi néni az óvodában jártak.

 


Hatartalanul_Bethlen_Gabor_logok
Az általános iskolák bemutatása
Táncvizsga 2014
Eredmények
  • Magyar nyelv és irodalom

    Mesemondó verseny

     

    Iskolai mesemondó verseny:

    1-2. osztályos kategória:

    1. hely: Bárdos Levente Mátyás 1.b

    2. hely: Huszár Hanna 2.b

    3. hely: Csúri Lara 1.c

    Különdíj: Varga-Kéki György 1.b

    Kovács Miksa 1.a

     

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Szabó Vencel 3.b

    2. hely: Tarnay Dorka 4.a

    3. hely: Szabó Dávid 3.a

    Különdíj: Deszecsár Dorotea 4.a

     

    5-6. osztályos kategória:

    1. hely: Máthé Kristóf 5.c

    2. hely: Sós Melitta 5.c

    3. hely: Virág Ramóna Liza 5.c

    Különdíj: Gőbl Regina 5.c

     

    7-8. osztályos kategória:

    1. hely: Fenyvesi Máté 8.a

    2. hely: Kockás Nikolett 7.a

    3. hely: Farkas Emília 7.a

     

    Városi mesemondó verseny:

    3-4. osztályos kategória:

    Különdíj: Szabó Vencel 3.b

     

    5-6. osztályos kategória:

    Különdíj: Máthé Kristóf 5.c

     

    7-8. osztályos kategória:

    Különdíj: Fenyvesi Máté 8.a

     

    Cserkészek az Ifjúságért Alapítvány vers és mesemondó versenye:

    1-2. osztályos kategória:

    1. hely: Bárdos Levente Mátyás 1.b

    3. hely: Varga-Kéki György 1.b

     

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Szabó Vencel 3.b

     

     

    Versmondó verseny:

    Iskolai versmondó verseny:

    1-2. osztályos kategória:

    1. hely: Csúri Lara 1.c

    2. hely: Pozsonyi Borka Kata 2.b

    3. hely: Bárdos Levente Mátyás 1.b

    Különdíj: Simonics Sára 2.a

     

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Szabó Vencel 3.b

    2. hely: Laczi Emese 3.b

    3. hely: Kincs János 4.a

    Különdíj: Nánai Réka 3.b

    Ikotity Réka 3.a

     

     

    Felső tagozat:

    1. hely: Lucic Adrián 6.c

    2. hely: Hodován Jolán 6.a

    3. hely: Gombos Csaba 5.c

    Különdíj: Fenyvesi Máté 8.a

     

    Cserkészek az Ifjúságért Alapítvány vers és mesemondó versenye:

     

    3-4. osztályos kategória:

    3. hely: Tarnay Lili 4.a

    Különdíj: Virág Anna 4.a

    Szabó Vencel 3.b

     

    Megyei Nyelvész verseny:

    8. hely: Koprivanacz Luca 1.b

    ,
  • Német nyelv és irodalom

    Járási német szavalóverseny:

    1-2. osztályos kategória:

    1. hely: Pozsonyi Borka Kata 2.b

    2. hely: Varga-Kéki György 1.b

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Virág Anna 4.a

    Különdíj: Pohankovics Keve Levente 4.a

     

    Iskolai német szavalóverseny:

    1. osztályos kategória:

    1. hely: Letenovics Hanna 1.a

    2. hely: Sziebert Áron 1.a

    3. hely: Szalai Milla 1.a

    Sziebert Katalin 1.a

     

    2. osztályos kategória:

    1. hely: Pozsonyi Borka Kata 2.b

    2. hely: Kiss Máté 2.b

    3. hely: Barna Botond 2.b

    Szedres Eszter 2.a

     

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Virág Anna 4.a

    2. hely: Szabó Dávid 3.a

    3. hely: Kalmár Zsófia 3.a

    Különdíj: Kincs János 4.a

    Gálovits Gréta 3.b

     

    Megyei német szavalóverseny:

    1-2. osztályos kategória:

    1. hely: Pozsonyi Borka Kata 2.b

     

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Virág Anna 4.a

     

    Császártöltési Német-Német Nemzetiségi Szavalóverseny

    1-2. osztályos kategória:

    1. hely: Pozsonyi Borka Kata 2.b

     

    3-4. osztályos kategória:

    1. hely: Virág Anna 4.a

     

    Országos német szavalóverseny:

    1-2. osztályos kategória:

    17. hely: Pozsonyi Borka Kata 2.b

     

    3-4. osztályos kategória:

     

    18. hely: Virág Anna 4.a

     

    ,
  • Matematika

    Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei:

    27. hely: Szabó Vencel 3.b

     

    ,
  • Sakk

    Országos Diákolimpia :

    1. hely: Könyves Álmos 4.a

     

    ,
  • Rajzpályázatok

    Víz Világnapja

    2. hely: Kiss Virág 2.a

     

    Jézus élete

    2. hely: Putnik Zsófia 1.b

     

    Örökségszálló:

    1. hely: Nagy Norina Angyalka 1.a

     

    ,
  • Sport

    Agatics József Teremlabdarúgó Torna:

    1. hely: IV. korcsoportos csapat

    2. hely: III. korcsoportos csapat

     

    Fenyőfa kupa:

    3. hely: IV. korcsoportos csapat

    3. hely: III. korcsoportos csapat

    1. hely: II. korcsoportos csapat

    3. hely: I. korcsoportos csapat

     

    Footsal Diákolimpia körzeti döntő:

    1. hely: IV. korcsoportos csapat

     

    Kispályás labdarúgás diákolimpia:

    1. hely: IV. korcsoportos csapat

     

    Szesztrienka József Labdarúgó Torna:

    2. hely: I. korcsoportos csapat

    2. hely: II. korcsoportos csapat

    1. hely: IV. korcsoportos csapat

     

    Diákolimpia városi döntő:

    2. hely: I. korcsoportos csapat

     

    Diákolimpia körzeti döntő:

    2. hely: I. korcsoportos csapat

     

     

    Úszás Diákolimpia

    Megyei döntő:

     

    Mellúszás:

    2. hely: Berberovics Kíra

    2. hely: Barta Balázs

    6. hely: Blum Emma

    8. hely: Szabados Martin

    9. hely: Hornyák Regő

     

    Hátúszás:

    1. hely: Albert Erika

    4. hely: Hodován Klára

     

    Gyorsúszás:

    1. hely: Kalmár Nóra

    3. hely: Albert Erika

    4. hely: Hodován Klára

    4. hely: Barta Balázs

    6. hely: Berberovics Kíra

     

    Városi döntő:

     

    Mellúszás:

    1. hely: Berberovics Kíra (50m)

    2. hely: Blum Emma (50m)

    2. hely: Szabados Martin (100m)

     

    Hátúszás:

    2. hely: Hornyák Regő (50m)

     

    Gyorsúszás:

    1. hely: Kalmár Nóra (100m)

    2. hely: Berberovics Kíra (100m)

     

    Megyei kispályás Floorball Diákolimpia

    1. hely: III. korcsoportos csapat

     

    ,
  • 2013/2014 Eredmények

    ,
  • 2012/2013 Eredmények

    ,
  • 2011/2012 Eredmények

    ,
  • 2010/2011 Eredmények

    ,
  • 2009/2010 Eredmények

    ,
  • 2008/2009 Eredmények

    ,