szt.lászló szt. lászló - baja

Hírek

Mesemondó verseny

mesemondo_verseny_20211115_4

Mesés környezetben mesés délutánunk volt!

A Szent László ÁMK Általános Iskolájának felső tagozatában is megtartottuk a Türr István Múzeum által meghirdetett BÁCSKA MESÉL NÉPMESEMONDÓ VERSENY iskolai fordulóját. A 8 felső tagozatos osztályból nagyon sok tanulónk jelentkezett erre a délutánra. Alkalomhoz illő díszletek, gyerekek által rajzolt mesei helyszínek, mesei szereplők és mesei jelenetek környezetében adták elő diákjaink kedvenc népmeséjüket. Amíg a zsűri tanácskozott, egy kis uzsonnával kedveskedünk az izguló mesemondóknak. Mindenki megérdemelten vette át az emléklapot, az az ajándékba kapott csokoládét és a tollat. Általános iskolás diákjaink bebizonyították, hogy rohanó világunkban is van idő a mesélésre, van létjogosultsága a mesének. Büszkék vagyunk minden tanulónkra, hiszen a magyar nép egyik legértékesebb kincsét őrizték, ápolták.


Tanulóink, akiket külön is díjaztunk:

Szűcs Fruzsina-5. a

Csauth Máté-6. a

Kiss Virág- 7. a

Mihályi Bálint- 7. c

Varga Petra -8. c

Nagy-Welsch Liza-5. a


A 2021. november 15-én megrendezett Bácska mesél népmesemondó versenyen az élőszavas előadás szépségéért Varga Petra különdíjban részesült.

Gratulálunk Petra!


mesemondo_verseny_20211115_1


mesemondo_verseny_20211115_5


mesemondo_verseny_20211115_3


mesemondo_verseny_20211115_2

 

Link küldés
.
Cikk nyomtatás