szt.lászló szt. lászló - baja

Hírek

Tele lett a kis kosár - ügyesen szüretelt az 1. b osztály

szuret_1b_20160928_1

Szülői beszámolók a szüretről:

Napsütéses, őszi napon, 2016. szeptember 27-én kirándultunk. Az érsekcsanádi Sümegi és Fiai Pincészetnél jártunk, ahol meleg szívvel fogadtak bennünket. Sok érdekes dolgot tudtunk meg a szőlőtermesztésről, borfajtákról, szüret menetéről. Láthattuk hogyan zajlik a kézi szüretelés. Végigjártuk a szőlő ’útját’ a tőkétől a pincéig. Az ügyes kezű gyerekek, akik seregély módjára szállták meg a sorokat, finom csemegével töltötték meg a ládákat, amit a napköziben fogyasztottak el.

Köszönjük szépen még egyszer a lehetőséget. Finom falatokkal és sok élménnyel gazdagodtunk.

 

Varga Éva – szülő

 

2016. szeptember 27-én izgalmas délelőttöt tölthettünk el osztályunkkal a Sümegi Borászatban. Kedves és türelmes vezetőnk sok érdekes dolgot mesélt és mutatott meg a borászok munkájáról, a szőlőtermesztés és a különböző szőlőfajtákról. Csodálatos időben sétálhattunk a szőlősorok között, csipegetve az érett gyümölcsöt. Izgalmas élmény volt a hatalmas hordók között sétálnunk a picében. Köszönet a lehetőségért és köszönet a finom gyümölcsért, amit a gyermekek maguk szedhettek le.

Köszönjük Sümegi Borászat.
Szent László ÁMK Általános Iskolája, 1.b osztály

Kékesi Gabriella - szülő

 

szuret_1b_20160928_2


szuret_1b_20160928_3

Link küldés
.
Cikk nyomtatás