szt.lászló szt. lászló - baja

Hírek

Német nemzetiségi előadás

nemet_nemzetisegi_eloadas_20180517_001

Az alsó tagozatos diákok német táncházban vettek részt, a felső tagozatos diákoknak pedig előadást szerveztünk német nemzetiségi témában.

 

Az előadást Manz Alfréd tartotta a hatodik és hetedik osztályos tanulóknak, akik érdeklődve hallgatták a témában elhangzó új információkat, illetve olykor aktívan be is kapcsolódtak, beszélgetést kezdeményeztek. Az előadás érintette a magyarországi németség történetét, betelepítését, a falvak kialakulását, a népviseletet, szokásokat, a második világháború utáni kiűzetést, kitelepítést. A tanulók az előadás során alkalmazták a német hon- és népismeret órákon szerzett ismereteiket, tudásuk új információkkal bővült.


nemet_nemzetisegi_eloadas_20180517_002


nemet_nemzetisegi_eloadas_20180517_003

Link küldés
.
Cikk nyomtatás