szt.lászló szt. lászló - baja

Hírek

Madárkalács-készítés a 2. bosztályban

szuloi_ora_1

November 23-án Kékesi Gabriella, Brigikénk édesanyja tartott nálunk „szülői órát”.

Megmutatta nekünk, hogyan gondoskodjunk a téli hidegben, környezetünkben élő apró madarakról. A gyerekek olívaolajjal kikenték a műanyag poharak belsejét. Ezután napraforgó, mák, köles, búza, kukoricadara, lenmag és langyos vízben feloldott zselatinból keveréket készítettek. Ezzel jól megtömték az előkészített poharakat. Végül a massza közepébe szívószálat szúrtak. Miután az eleség megdermedt, ide fűzték a madzagot, amivel a fa ágára lehet majd rögzíteni, hogy a madarak könnyen hozzáférjenek. Azt is megtudtuk, hogy a madáretetés felelősségteljes küldetés. Ha elkezdjük, akkor tavaszig folytatnunk kell. Ugyanis a hozzánk érkező madarak éhesek, fáradtak. Ha nem kapják meg azt a táplálékot, amiért megtették hosszú útjukat, elpusztulnak.


Remélem sokan kedvet kaptatok a madáretetéshez!


Köszönjük szépen Gabi néninek!


szuloi_ora_2


szuloi_ora_3


szuloi_ora_4


szuloi_ora_5


 

Link küldés
.
Cikk nyomtatás